Çelik Konstruksiyon

Project Bilgi

  • Kategori

    Çelik Konstruksiyon

Çelik Konstruksiyon


Şirketimiz 10 yılı aşkın bir süredir tüm Türkiye genelinde profosyonel olarak çelik konstrüksiyon ve çelik çatı ile ilgili ithalat, imalat ve montaj yapmaktadır. Hizmetlerimiz sadece bununla sınırlı kalmayıp ferforje, dış cephe, bina güçlendirme, sıhhi tesisat, polikarbon, tadilat dekorasyon, yangın merdiveni ve yangın kapıları ile ilgili konularda inşaat sektörüne hizmet veren başlıca firmalardan biriyiz.

Firmamız olarak tüm hafif çelik elemanlarımızı deneyimli ve eğitimli uzman ekibimizle kendi atölyemizde imal etmekteyiz. Malzemelerimizi tedarik ettiğimiz firmalar ile uzun yıllardır çalışmaktayız. Güvenin ve güvenliğin esas alınması gereken bu sektörde müşterilerimizin ve çalışanlarımızın güvenliğine verdiğimiz değer ile en iyi kalitedeki malzemeyle en hassas işçiliği birleştirerek yaptığımız işin mükemmel olmasını hedefliyor ve sağlıyoruz.

19 ve 20. yüzyıldaki endüstriyel gelişimin kilit maddesi olan çelik, bu dönemde mühendislik ve mimarı alanda büyük bir öneme sahip olmuştur.Şekillendirilmesindeki kolaylık, geniş kullanım alanı ve teknik özellikleri ile günümüzün en önemli inşaat malzemesi olmuştur.

Çelik yapı tasarımı estetik ve yaratıcılığa açıktır. Çeliğin şekil alma olanağı sınırsızdır.Bu sebeple taşıyıcı yapı pek çok türde yapılabilir.

Çelik taşıyıcı yapı depreme dayanıklıdır.  Yapının fonksiyonuna ve önemine göre deprem dayanımlı tasarım yapılır.  Burada öncelik sırasına göre amaçlanan: göçmeyi önlemek, can ve mal kurtarmak ve olabiliyorsa yapıyı daha sonra tamir ederek kurtarmak ve işlevselliktir.

www.balgrup.com ailesi olarak çelik yapı ve çelik çatı projelerimizi konusunda uzman mühendislerimizle büyük bir titizlikle amacına uygun ve işlevselliği bozulmayacak bir kalitede yapmaya özen gösteririz.

Çelik taşıyıcılı yapı tümüyle çelik olabileceği gibi, çelik ağırlıklı beton veya beton çekirdek çelik kolon, kiriş ya da beton ağırlıklı çelik bileşik (kompozit) sistem de olabilir. Çelik taşıyıcı yapı çok hafiftir. Kütlesi aynı kapalı alana sahip betonarme yapıya göre %40-50 daha azdır. Aynı oranda daha az deprem yükü alır. Çelik taşıyıcı yapı hasar almadan üzerlerine düşen enerjiyi soğurabilir ve bunu yaparken taşıyıcı yeteneklerini ve duyarlılıklarını yitirmezler. Ayrıca beklenenin ötesinde şiddette bir deprem olması halinde, plastik tasarım yöntemleri sayesinde hasar kontrol altında tutulabilir. Bu hem daha ekonomik deprem tasarımı hem de hasar varsa, tamir gerekiyorsa kolay, çabuk, güvenilir olarak tamir yapılmasını sağlar.
Şirketimiz bünyesinde sizin istek ve beklentileriniz doğrultusunda uzman ekibimizle tasarlayıp uyguladığımız tüm çelik yapıların sağlamlılığı, işlevselliği ve güvenliği Bal Grup tarafından taahhüt edilir.
Detaylı bilgi almak için lütfen www.balgrup.com adreslerimizdeki irtibat numaralarımızdan bize ulaşın. Uzman ekibimiz sormak istediğiniz her sorunuza profesyonel cevaplar verecektir.

Çelik konstrüksiyon yapıların kullanım alanı oldukça geniştir. Çelik konstrüksiyon atölyeler,uçak hangarları,fabrika binaları,sanayi yapılar,depolar yada spor tesisleri gibi pek çok yapıda işlevselliği açıdan en önemli tercih sebebidir.
Çelik konstrüksiyon yapılar yalıtımlı ve yalıtımsız olarak da ikiye ayrılmaktadır. Yalıtımlı binaların duvar ve çatılarında kullanılan poliüretan paneller  veya taş yünü paneller  sayesinde ısı ve ses yalıtımı sağlanmaktadır. Yalıtımsız çelik binaların tercih edilme sebebi ise ekonomik olmasıdır

ÇELİK ÇATI SİSTEMLERİ
Uzun ömürlü, homojen,yapımı kolay,maliyeti düşük, hatasız ve hasarsız üretime olanak sağlayan sistemlerdir.Her türlü iklim koşulunda kısa süreli ve güvenli imalat ve montaj olanağı sağlar.Diğer yapı çeşitlerine oranla daha hafiftir ve deprem gibi afetlere dayanıklıdır.
Çeliğin geri dönüşüme olanak sağlayan bir madde oluşu günümüzde daha fazla tercih edilmesine sebepdir. Ayrıca yapı bileşenlerinin ve dolayısıyla yapım sisteminin hafif olması sebebiyle deprem kuvvetlerine daha az maruz kalırlar ve binaya gelen yükün azalmasını sağlarlar. Bu sebeplerden dolayı, betonarme veya hadde profil çelik konstrüksiyon binaların çatılarında da hafif çelik konstrüksiyon çatı sistemleri tercih edilmektedir
Hafif çelik yapım sistemlerinde çatı formu eğimli çatı ve teras çatı olarak uygulanır Hafif çelik yapılarda 60º den az eğimli yüzeyler duvar olarak analiz edilmezler, eğimli çatı olarak analiz edilirler Hafif çelik konstrüksiyon ile tek yöne eğimli çatı, kırma çatı, oturtma çatı, mansard çatı gibi eğimli çatılar inşa edilir. Çatı konstrüksiyonu mertekler ile veya makas kirişler ile çözülür, ancak makas kiriş çözümü sistem ekonomisini zorladığı için tercih edilmez. Teras çatılarda parapet yüksekliği Türkiye‘ de geçerli imar yönetmelikleri ile en fazla 1 m olarak sınırlandırılmıştır.
Hafif çelik konstrüksiyonda ısı geçirgenliği yüksek galvanize çelik profillerin kullanılması sebebiyle  dıştan ısı yalıtımı yapılması ile hem iç mekan konfor şartları sağlanmakta, hemde soğuk ve sıcak iklim bölgelerinde konstrüksiyonda genleşme ve büzüşmenin önüne geçilmektedir.
Hafif çelik konstrüksiyonda yapısal ihtiyacı karşılayacak ince cidarlı galvanize çelik profil tipleri sektörde hazır bileşen olarak temin edilebilmekte, bu da, daha az malzeme kullanımını getirmekte ve ağır çelik profiller karşısında rekabet gücünü artırmaktadır.
Böceklenme riskinin olmaması ve taşıyıcı profillerden tesisat geçiş kolaylığı olması bakımından ahşap çatı çözümlerine karşı avantajlıdır. Çeliğin fiziksel özelliklerinden dolayı ısı köprüsü oluşmamasına uygulanacak detay çözümlerinde dikkat edilmelidir. %100 oranında çelik profillerin geri dönüştürülebilir olması sebebiyle sürdürülebilirlik kapsamında tercih edilmektedir.

www.balgrup.com
Firmamız uzun yıllardır büyük bir ciddiyet ve profosyonellik ile çelik konstrüksiyon, çelik çatı yapımı konusunda tüm yurtta ve yurtdışında birçok başarılı projeye imza atmıştır.
Öğrenmek istediğiniz tüm soruların cevabı için lütfen bizi irtibat numaralarımızdan arayınız.Mühendislerimiz size her konuda yardımcı olucaklardır.
Yüksek bütçelere mal ettiğiniz yapılarınızın güvenliği ve uzun ömürlü olabilmesi açısından çelik konstrüksiyon tercih edebileceğiniz en uygun seçenek olacaktır.
Firmamızın merkez ofisi İstanbul’un en eski ve kıymetli semtlerinden biri olan Beyoğlu’nda bulunmaktadır.Üretim atölyemiz Ümraniye’dedir.Yurt dışı da dahil olmak üzere tüm yurt içinde güvenirliği, kalitesi ve farklı vizyona sahip oluşuyla piyasanın en tercih edilen markası olan BAL GRUP, yapılmasını istediğiniz uygulama ile ilgili olarak uzman ekibimizle gerekli keşifleri yaparak sizlerle öncelikle profosyonel bilgi ve deneyimlerini paylaşmaktan onur duyar.Gerekli şartlar sağlanıp uzlaşmamızın akabinde size verdiğimiz termin süresinde işimizi bitirip olabilecek en mükemmel sonuçla teslim ederiz.

Bizlere ulaşabilmek ve merak ettiğiniz her konuda bilgi alabilmek için lütfen sitelerimizdeki irtibat numaralarından arayınız.
(0212)245 55 61

www.balgrup.com

Herşeyden önce insan sağlığını ve can güvenliğini ön planda tutmak üzere tasarlanmış ve sağlam malzemeler ile olası bir panik halinde işlevselliği ve dayanma gücü ile istenilen sonucu vermek üzere yapılmalıdır.

Şirketimiz yapacağımız uygulamanın binanızın estetik yapısını bozmadan dış görünümüne uygun yapıda olmasına özen gösterir.Bununla birlikte üretimi ve montajı kendi uzman ekibimizle yapmamız sizlere en uygun fiyatla en kaliteli hizmeti verebilmemize olanak sağlar.

Gerek imalat aşamasında gerek de montaj aşamasında ekibimiz son derece disiplinli ve titiz çalışır.Mühendislerimiz ve ustalarımız konusunda bilgi ve deneyim açısından özel olarak seçilmiştir.Talebiniz doğrultusunda yerinde keşif yapılarak size detaylı bilgi verilir.
Amacı sadece para kazanmak amaçlı bir firma olmayışımız alacağınız hizmetin kalitesini kat kat arttırmaktadır.Bizler için firma ismimiz, piyasadaki itibarımız güvenilir hizmetin adresi olarak gösterilmek çok önemlidir.Bunu da insan hayatına ve güvenliğine verdiğimiz değer doğrultusunda amacına ve yasal yükümlülüklere koşulsuz uyma anlayışı ile büyük bir ciddiyet ve profosyonellikle çalışma vizyonumuza borçluyuz.
Firmamızın merkez ofisi İstanbul’un en eski ve kıymetli semtlerinden biri olan Beyoğlu’nda bulunmaktadır.Üretim atölyemiz Ümraniye’dedir.Yurt dışı da dahil olmak üzere tüm yurt içinde güvenirliği, kalitesi ve farklı vizyona sahip oluşuyla piyasanın en tercih edilen markası olan www.balgrup.com
yapılmasını istediğiniz uygulama ile ilgili olarak uzman ekibimizle gerekli keşifleri yaparak sizlerle öncelikle profosyonel bilgi ve deneyimlerini paylaşmaktan onur duyar.Gerekli şartlar sağlanıp uzlaşmamızın akabinde size verdiğimiz termin süresinde işimizi bitirip olabilecek en mükemmel sonuçla teslim ederiz.

İşimize  itibarımıza verdiğimiz önemle ve sizlere verdiğimiz değerle disiplinli ve uyumlu çalışan ekibimizle amacımız %100 müşteri memnuniyetidir.

 

Misyonumuz

Bal Grup olarak misyonumuz;
“İnşaat sektöründe – nitelikli uygulamaları ile tanınan ve ürün yelpazemiz içinde yer alan malzemelerin  temini ve hassas uygulamaları hususunda, yurt içi ve dışında, çalışılması arzu edilen, saygın bir kuruluş olarak yer almak” dır.
Bu amaçla izleyeceğimiz politikalar:
•    Verdiğimiz hizmetler müşteri memnuniyetini ön planda tutmak
•    Hizmet verdiğimiz ve / veya birlikte çalıştığımız kuruluşlarla şirket misyonumuza yönelik olarak tam bir uyum ve iş birliği içinde bulunarak sürekli ve olumlu gelişmemizi gerçekleştirmek.
•    Faaliyetlerimizi yürütürken, çalışanlarımızın ve müşterilerimizin sağlık ve iş güvenliğini gözeterek her türlü iş kazasını en aza indirmek ve çevreyi korumak için kararlı ve sürekli bir gayret içinde olmak.
•    İş verimliliğini arttırarak maliyetlerimizi düşürmek ve bunu müşterilerimize yansıtmak.
•    Üstlendiğimiz işlerde ve olası yatırımlarımızda insanımızın, halkımızın, ülkemizin gelişmesini hedeflemek ve her ortamda ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek.
Kalite Politikamız

“Müşterilerimizin beklentilerini anlamak, şartname ve standartlara uygun üretim yapmak ve mükemmele erişmek”tir.
Bunu gerçekleştirmek için esas aldığımız ilkeler :
•    Mükemmelliği hedeflemek ve mükemmelliğe ulaşmak.
•    Verimli çalışmak ve katma değer yaratmak.
•    İşlerimizde “Sürekli Gelişme” ilkesine göre hareket etmek.
•    Tüm Yönetici ve çalışanlarımız ile kaliteden sorumlu olmak.
•    Eğitim ile becerilerimizi ve kalite bilincimiz arttırmak.
•    Çalışanlarımız ve Hizmet vereceğimiz kuruluşlara çalışmalarımızda uyumlu, etkin ve yaratıcı çalışma ortamını oluşturmak ve her fırsatta ortak gayretler ile sürekli gelişmeye yönelik çalışmak.

Kalite Hedeflerimiz

“Müşteri şikayetlerinin minimuma indirilmesi ve hizmet verdiğimiz sahada çalışılması arzulanan olarak bilinmemizdir.”
Tüm ürün ve hizmetlerimizin şartname ve standartlara uygunluğu şirketimizin taahhüdü altındadır.