Yangın Kapısı

Yangın kapısı, yangın merdiveninin alev ve dumandan korunup katların arasına yada yaşam alanlarına geçmesini önlemek amacıyla kullanılır. Yapıda bulunan insanların güvenliğini sağlayan önlemlerin en önemli öğesidir ve alevleri engelleyerek yangının kontrol altına alınmasında önemli bir rol oynar. Yapıda yangın çıkması halinde alev ve duman yangın kapısı sayesinde özelliklerine bağlı olarak belli bir süre bir bölgede sınırlandırılır ve diğer alanlara yayılması engellenir.

Yangın çıkış kapısı amacına uygun olarak yönetmelik esas alınarak imal edilmelidir.

Olası bir felaketle karşılaşıldığında yapıda bulunan insanların dışarıya hızlı ve güvenli bir şekilde çıkabilmesi için herhangi bir kazaya imkan vermeyecek şekilde monte edilmelidir.

Yönetmeliğe uygun bir yangın kapısı nasıl olmalıdır?
Bir yangın kapısının aktif olabilmesi için montajının yapılacağı yere ve ölçüye uyan bir tasarımla imal edilmesi, ve düzenli olarak bakımının yapılması gerekmektedir. Kapının çerçevesi, içindeki yanmaz dolgu maddesi, kapı kolu, contası ve menteşeleri, hidroliği, panik barı ve kilidi ile bir bütünlük sağlamalı ve bu şekilde teste tabi tutulmalıdır. Kullanılacak kişi sayısı 100 kişiyi aşan yerlerde ve mutlaka son çıkış kapılarında PUSH BAR veya PANİK BAR olmalıdır.

Panik Bar Nedir?
Yangın kapıları dışarıdan kilitli bile olsa panik bar sayesinde içeriden kolayca açılır. Açmak için anahtara gerek yoktur. Uzunluğu kapı eni kadardır. Çocuk, yaralı yada hastaların herhangi bir noktadan uyguladığı hafif bir baskıyla açılabilecek kadar hassas tasarlanmıştır.

Kendi üretimimiz olan yangın kapılarıyla ilgili sizlere pek çok seçenek sunmaktayız. Detaylı bilgi için bize sitemizdeki irtibat numaralarından ulaşın.

Üretimimiz olan yangın kapısı temel özellikleri:

  • Yangın esnasında alevlerin güvenlik holüne ulaşmasını engelleyen soğuk sıcak yangın contası.
  • 120 dakika boyunca yangına dayanıklılık.
  • Push bar yada panik bar seçenekleri.
  • Güçlendirilmiş çatlamayan ve duman geçirmeyen kanat tasarımı.
  • Sabit yada ayarlanabilir kasa özelliği.
  • Dört tarafından kapalı kasa özelliği.
  • Çift yada tek kanat seçeneği.
  • Bütün ral renkleri seçeneğiyle istenilen renkte boya uygulaması.

- 0216 335 55 61

- 0532 503 85 59