Çelik Konstruksiyon

Şirketimiz 15 yılı aşkın bir süredir Türkiye genelinde çelik konstrüksiyon ve çelik çatı ile ilgili ithalat, imalat ve montaj yapmaktadır. Ferforje, dış cephe, bina güçlendirme, yangın merdiveni ve yangın kapıları ile ilgili konularda hizmet veren başlıca firmalardan biriyiz.

Firmamız olarak tüm hafif çelik elemanlarımızı deneyimli ve eğitimli uzman ekibimizle kendi atölyemizde imal etmekteyiz. Malzemelerimizi tedarik ettiğimiz firmalar ile uzun yıllardır çalışmaktayız. Güvenin ve güvenliğin esas alınması gereken bu sektörde müşterilerimizin ve çalışanlarımızın güvenliğine verdiğimiz değer ile en iyi kalitedeki malzemeyle en hassas işçiliği birleştirerek yaptığımız işin mükemmel olmasını hedefliyor ve sağlıyoruz.

19 ve 20. yüzyıldaki endüstriyel gelişimin kilit maddesi olan çelik, bu dönemde mühendislik ve mimarı alanda büyük bir öneme sahip olmuştur. Şekillendirilmesindeki kolaylık, geniş kullanım alanı ve teknik özellikleri ile günümüzün en önemli inşaat malzemesi olmuştur. Çelik yapı tasarımı estetik ve yaratıcılığa açıktır. Çeliğin şekil alma olanağı sınırsızdır. Bu sebeple taşıyıcı yapı pek çok türde yapılabilir.

Çelik konstrüksiyon ürünleri depreme dayanıklıdır. Yapının fonksiyonuna ve önemine göre deprem dayanımlı tasarım yapılır. Burada öncelik sırasına göre amaçlanan: göçmeyi önlemek, can ve mal kurtarmak ve olabiliyorsa yapıyı daha sonra tamir ederek kurtarmak ve işlevselliktir.

Çelik Konstrüksiyon Kullanım Alanları

Çelik taşıyıcılı yapı tümüyle çelik olabileceği gibi, çelik ağırlıklı beton veya beton kolon, kiriş ya da beton ağırlıklı çelik bileşik (kompozit) sistem de olabilir. Çelik taşıyıcı yapı çok hafiftir. Kütlesi aynı kapalı alana sahip betonarme yapıya göre %40-50 daha azdır. Aynı oranda daha az deprem yükü alır.

Çelik taşıyıcı yapı hasar almadan üzerlerine düşen enerjiyi soğurabilir ve bunu yaparken taşıyıcı yeteneklerini ve duyarlılıklarını yitirmezler. Ayrıca beklenenin ötesinde şiddette bir deprem olması halinde, plastik tasarım yöntemleri sayesinde hasar kontrol altında tutulabilir. Bu hem daha ekonomik deprem tasarımı hem de hasar varsa, tamir gerekiyorsa kolay, çabuk, güvenilir olarak tamir yapılmasını sağlar.

Çelik konstrüksiyon yapıların kullanım alanı oldukça geniştir. Çelik konstrüksiyon atölyeler, uçak hangarları, fabrika binaları, sanayi yapılar, depolar yada spor tesisleri gibi pek çok yapıda işlevselliği açıdan en önemli tercih sebebidir. Çelik konstrüksiyon yapılar yalıtımlı ve yalıtımsız olarak da ikiye ayrılmaktadır. Yalıtımlı binaların duvar ve çatılarında kullanılan poliüretan paneller veya taş yünü paneller sayesinde ısı  ve ses yalıtımı sağlanmaktadır. Yalıtımsız çelik binaların tercih edilme sebebi ise ekonomik olmasıdır.

Böceklenme riskinin olmaması ve taşıyıcı profillerden tesisat geçiş kolaylığı olması bakımından ahşap çatı çözümlerine karşı avantajlıdır. Çeliğin fiziksel özelliklerinden dolayı ısı köprüsü oluşmamasına uygulanacak detay çözümlerinde dikkat edilmelidir. %100 oranında çelik kontrüksiyon geri dönüştürülebilir olması sebebiyle sürdürülebilirlik kapsamında tercih edilmektedir.

Firmamız uzun yıllardır büyük bir ciddiyet ve profesyonellik ile çelik konstrüksiyon, çelik konstrüksiyon yapımı konusunda tüm yurtta ve yurtdışında birçok başarılı projeye imza atmıştır. Öğrenmek istediğiniz tüm soruların cevabı için lütfen bizi irtibat numaralarımızdan arayınız. Mühendislerimiz size her konuda yardımcı olucaklardır. Yüksek bütçelere mal ettiğiniz yapılarınızın güvenliği ve uzun ömürlü olabilmesi  açısından çelik konstrüksiyon tercih edebileceğiniz en uygun seçenek olacaktır.

- 0216 335 55 61

- 0532 503 85 59