Bina Güçlendirme ve Zemin İyileştirme

Bina güçlendirme ve zeminlerin iyileştirme uygulamasının temel amacı ağır yüklenme durumunda yetersiz kalan zeminlerin deprem yada toprak kayması gibi doğal afetlerden etkilenmemesi için yeterli koşulları sağlayacak bir takım çalışmalar yapmaktır.

Deprem, erozyon gibi doğal afetlerde felaket olarak adlandırılacak manzaralarla karşılaşmak istemiyorsak kendimiz ve sevdiklerimiz için zemin iyileştirme konusunu çok ciddiye almalı ve eğer yaşadığımız yada çalıştığımız yapının buna gereksinimi varsa mutlaka en kısa zamanda gerekli önlemleri almalıyız.

Zemin iyileştirmede uygulamalar temel olarak 4 ayrı yöntem kullanılarak yapılır;

Mekanik yöntemler, Hidrolik yöntemler, Fiziksel & Kimyasal yöntemler ve Donatılı Zemin Yöntemi

Zemin iyileştirme ile ilgi yaptığımız projelerimizde başlıca hedeflerimiz ;

  • Yapının erozyona karşı direncinin artırılması,
  • Yapıdakı yüzey bozulmalarına karşı direncin artırılması,
  • Yapının taşıyıcı gücünün artışı,
  • Gerilme meydana geldiğinde şekil değişimlerinin azaltılması aşırı yük altında kalma halinde olabilecek sıkışmaların azaltılması,
  • Su geçirgenliği konrolü, su basınçları oluşumu ve sızıntı suyunun kontrolü,
  • Şişme ve büzülme olasılığının en aza indirgenmesi.

İnşaat sektöründe gerek zemin iyileştirme gerek yangından korunma sistemleri gerek de çelik konstrüksiyon işleri hemen hemen belirli fiyatlara uygulanmaktadır.

Firmamız BAL GRUP olarak piyasanın ne altında ne de üstünde bir fiyat uygulaması yapmayız. Tedarikçilerimizden aldığımız ürünlerin malzeme fiyatı üstüne işçilik koyarak fiyatlandırmamızı yaparız. Bu sebeple bizde fahiş fiyata hizmet bulamazsınız. Aksine kendi adımıza olabilecek en uygun fiyata en iyi kalitedeki hizmetle çalışmaktayız.

Sitemizden ülkemizin diğer tüm illerine vermiş olduğumuz hizmetlerimizi görüp inceleyebilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Zemin iyileştirme uygulamalarımız diğer verdiğimiz hizmetlerden ayrı olarak bu konuda kendi alanında uzman ekibiz tarafından özel olarak uygulanmaktadır.

Ekiplerimiz sizlerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda bizden talep ettiğiniz hizmetleri sizlere en iyi şekilde sunmak için özel olarak seçilmiş ve eğitilmişlerdir. Türkiye’nin neresinde olursanız hiç önemli değil, bizimle irtibata geçmeden karar vermeyin.

- 0216 335 55 61

- 0532 503 85 59