Bina Güçlendirme

Project Bilgi

  • Kategori

    Bina Güçlendirme

Bina Güçlendirme


 

Şirketimiz 15 yılı aşkın bir süredir bina güçlendirme işleri yapmaktadır. Hizmetlerimiz sadece bununla sınırlı kalmayıp ferforje, dış cephe, yangın merdiveni, sıhhi tesisat, polikarbon, tadilat dekorasyon ve çelik yapılarla da ilgili konularda inşaat sektörüne hizmet veren başlıca firmalardan biriyiz.

Bal Grup olarak deprem takviyesi ve bina güçlendirme konusunda piyasanın en aranılan firması olduğumuzu belirtmeliyiz. Malzemelerimizi tedarik ettiğimiz firmalar ile uzun yıllardır çalışmaktayız. Güvenin ve güvenliğin esas alınması gereken bu sektörde müşterilerimizin ve çalışanlarımızın güvenliğine verdiğimiz değer ile en iyi kalitedeki malzemeyle en hassas işçiliği birleştirerek yaptığımız işin mükemmel olmasını hedefliyor ve sağlıyoruz.

Zeminlerin iyilişetirilmesindeki temel amaç, ağır yükleme durumlarında yetersiz zeminler ile deprem yada toprak kayması gibi afetlerden etkilenen yapı zeminlerini daha uygun ve yeterli koşulları sağlayacak çalışmalar yapmaktır.

Zemin iyileştirme uygulamalarında kullanılan başlıca yöntemler şunlardır;

1)    Vibrasyonlu Yöntemler
2)    Deplasman Teknikleri
3)    Karıştırma Teknikleri
4)    Diğer Yöntemler

Derin Sıkıştırma (Vibrasyonlu Yöntem)
Vibroflotasyon zemin içine yerleştirilen bir vibratörden kaynaklanan yatay titreşimler sonucu granüler zeminlerin sıkıştırlmasını sağlar.

Derin Karıştırma
Derin karıştırmanın amacı zeminin kayma mukavemetinin arttırılması ve zararlı maddelere karşı dayanıklılığının arttırılmasıdır. Islak ve kuru olarak 2 ayrı yöntemle uygulanır.
Uygulama alanı oldukça geniştir. Rıhtım yapıları, tünel zemini, kazı çukurlarının desteklenmesi gibi alanlarda sıkça tercih edilir.

Hepimizin de bildiği gibi ülkemiz genel olarak deprem kuşağında bulunmaktadır.Yeni ve son teknoloji elemanları kullanılarak yapılan yapıların haricinde kalan tüm yapılar olası bir deprem felaketi karşısında son derece savunmasız ve faciaya yol açabilecek derece zayıftırlar.

1999’da meydana gelen Gölcük depreminde sadece sadece merkez değil etrafındaki birçok yerleşim merkezi de çok büyük hasarlar almış ve binlerce insanımızın ölümüne sebep olmuştur. Bunun tek sebebi depremin şiddetsel ölçüsü değil aynı zamanda zemini depreme dayanıklı yapılmayan binaların çökmesidir.

Bunun gibi manzaraları görmek istemiyorsak kendimiz ve sevdiklerimiz için zemin iyileştirme konusunu çok ciddiya almalı ve eğer yaşadığımız yada çalıştığımız yapının buna gereksinimi varsa mutlaka en kısa zamanda gerekli önlemleri

Firmamız www.balgrup.com ailesi olarak sizlerin can ve mal güvenliğine en az kendimize verdiğimiz değer kadar değer vererek son derece ciddi ve disiplinli bir çalışmayla başarılı projelere imza atıyoruz. Uygun fiyat ve kaliteli hizmet anlayışımızla binalarınızın zemin iyileştirme ve depreme dayanıklılık uygulamaları hakkında bilgi almak için bizi arayınız. Konusunda uzman mühendislerimiz sizlere her konuda yardımcı olacaktır.

Zemin iyileştirme projelerimizde hedeflenen başlıca amaçlarımız;

Erozyon direncinin artırılması
Yüzey bozulmalara karşı direncin artırılması
Taşıma gücü artışı
Gerilmeler altında şekil değiştirmelerin azaltılması  Yük altında sıkışmaların azaltılması
Su geçirgenliği, su basınçları oluşumu ve sızıntı suyu
kontrolu  Şişme-büzülme potansiyelinin azaltılması

Zemin iyileştirme uygulamaları temel olarak 4 ayrı teknikle yapılır.

Mekanik yöntemler, hidrolik yöntemler,fiziksel ve kimyasal yöntemler ve donatılı zemin yöntemi.

Birçok insan ve firma yangın felaketini ne yazıkki yeterince ciddiye almamaktadır. Bu uygulama sadece kanunların getirdiği bir zorunluluk olmaktan çıkıp bilinçli bir şekilde ele alınmalı ve konuya ciddiyetle yaklaşılmalıdır. Bu sebepten sizi daha sonra hem maddi hem de manevi zarara uğratacak işin kolayına ve ucuzuna kaçmak gibi yöntemlerden uzak durmalısınız.
Firmamız uzun yıllardır sadece İstanbul’da değil tüm Türkiye’de hizmet vermektedir. Sitemizden diğer tüm illere vermiş olduğumuz hizmetlerimizi inceleyebilir ve bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Konusunda uzman olmayan eller tarafından yapılan herşeyin ömrü kısa, götürüsü fazla olur. Özellikle bu insan can ve mal güvenliğini kapsayan inşaat ve yapı alanında fazlasıyla önemlidir. Bazı kararların geri dönüşü olmayacağını yaşayarak öğrenmek kadar kötüsü yoktur. Gelişmiş teknolojiyle çağdaş bir ülkede yaşamanın gerektirdiği bilinç ile sizin, müşterilerinizin yada ailenizin olası bir yangın, afet yada saldırı esnasında can ve mal güvenliğini sağlamak bizim görevimizdir.

Sektörümüzde malesef ki zorunluluktan kaynaklanan talepleri fırsat bilip bu hayati önem taşıyan uygulamaları suistimal eden birçok firma bulunmaktadır. Önemli olanın insan hayatı olduğuna aldırmaksızın en kötü işçilik ve kalitesiz dayanıksız malzeme ile çok düşük fiyatlarla çalışarak sizin, sevdiklerinizin, müşterilerinizin veya çalışanlarınızın hayatını tehlikeye atmaktadırlar.
Görünüşte standartlara uygun olan ancak kullanıma gelince büyük felaketlere sebep olabilecek baştan savma yangın merdivenleriyle sizlerin hem paranıza hem canınıza hemde itibarınıza büyük zararlar veriyorlar. Bunun gibi firmaların tuzağına düşmemeniz açısından sitemizi dikkatlice inceleyip referanslarımızı soruşturabilir daha sağlıklı bir karar verebilirsiniz.

Başladığımız projelerin her birini başarıyla ve zamanında sonuçlandırdığımıza emin olabilirsiniz.
Ayrıntılı bilgi için lütfen sitemizi inceleyin.
www.balgrup.com

Yıllardır süregelen istikrarlı duruşumuz, disiplinli ve özverili çalışmamızla irili ufaklı pek çok işe imza attık. Yaptığımız işin getirisine bakmadan layıkıyla yapmak ve itibarımızı korumak en önemli önceliklerimizden biridir. Bu sebepten dolayıdır ki sadece özel sektörde değil kamu sektöründe de aranılan isim olma hakkını kazandık.
www.balgrup.com ailesi olarak birçok okul, dernek ve hastahane binasında bizim imzamız vardır. Yurdumuzun her iline her ilçesine maddi kaygı gözetmeden hizmet götürmek bizim için çok önemlidir.
Sevdiklerinizin güvende olduğunu bilmek her insanı rahatlatır.Bu güveni sağlamak ise pek çok açıdan bizim görevimizdir.Depreme daha dayanıklı binalarda huzurla ikamet etmek hiçde zor değil.Sadece yangın merdiveni ve yangın kapılarında değil deprem takviyesi ve bina güçlendirmesi alanındada   www.balgrup.com  ailesi olarak sektörümüzün en iyisi olduğumuzu iddia ediyoruz.
Ekiplerimiz bizden talep ettiğiniz hizmeti  sizlere en iyi şekilde ulaştırabilmek için eğitilmiştir.Bulunduğunuz il yada ilçe neresi olursa olsun bizimle irtibata geçmeden karar vermeyin.

Firmamız uzun yıllardır sadece İstanbul’da değil tüm Türkiye’de hizmet vermektedir.Bünyemizde bulunan  sitemizden vewww.balgrup.com  adresimizden diğer tüm illere vermiş olduğumuz hizmetlerimizi inceleyebilir ve bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Firmamızın merkez ofisi İstanbul’un en eski ve kıymetli semtlerinden biri olan Beyoğlu’nda bulunmaktadır. Üretim atölyemiz Ümraniye’dedir. Yurt dışı da dahil olmak üzere tüm yurt içinde güvenirliği, kalitesi ve farklı vizyona sahip oluşuyla piyasanın en tercih edilen markası olan www.balgrup.com yapılmasını istediğiniz uygulama ile ilgili olarak uzman ekibimizle gerekli keşifleri yaparak sizlerle öncelikle profesyonel bilgi ve deneyimlerini paylaşmaktan onur duyar. Gerekli şartlar sağlanıp uzlaşmamızın akabinde size verdiğimiz termin süresinde işimizi bitirip olabilecek en mükemmel sonuçla teslim ederiz.

Misyonumuz

Bal Grup olarak misyonumuz;
“İnşaat sektöründe – nitelikli uygulamaları ile tanınan ve ürün yelpazemiz içinde yer alan malzemelerin  temini ve hassas uygulamaları hususunda, yurt içi ve dışında, çalışılması arzu edilen, saygın bir kuruluş olarak yer almak” dır.
Bu amaçla izleyeceğimiz politikalar:
•    Verdiğimiz hizmetler müşteri memnuniyetini ön planda tutmak
•    Hizmet verdiğimiz ve / veya birlikte çalıştığımız kuruluşlarla şirket misyonumuza yönelik olarak tam bir uyum ve iş birliği içinde bulunarak sürekli ve olumlu gelişmemizi gerçekleştirmek.
•    Faaliyetlerimizi yürütürken, çalışanlarımızın ve müşterilerimizin sağlık ve iş güvenliğini gözeterek her türlü iş kazasını en aza indirmek ve çevreyi korumak için kararlı ve sürekli bir gayret içinde olmak.
•    İş verimliliğini arttırarak maliyetlerimizi düşürmek ve bunu müşterilerimize yansıtmak.
•    Üstlendiğimiz işlerde ve olası yatırımlarımızda insanımızın, halkımızın, ülkemizin gelişmesini hedeflemek ve her ortamda ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek.
Kalite Politikamız

“Müşterilerimizin beklentilerini anlamak, şartname ve standartlara uygun üretim yapmak ve mükemmele erişmek”tir.
Bunu gerçekleştirmek için esas aldığımız ilkeler :
•    Mükemmelliği hedeflemek ve mükemmelliğe ulaşmak.
•    Verimli çalışmak ve katma değer yaratmak.
•    İşlerimizde “Sürekli Gelişme” ilkesine göre hareket etmek.
•    Tüm Yönetici ve çalışanlarımız ile kaliteden sorumlu olmak.
•    Eğitim ile becerilerimizi ve kalite bilincimiz arttırmak.
•    Çalışanlarımız ve Hizmet vereceğimiz kuruluşlara çalışmalarımızda uyumlu, etkin ve yaratıcı çalışma ortamını oluşturmak ve her fırsatta ortak gayretler ile sürekli gelişmeye yönelik çalışmak.

Kalite Hedeflerimiz

“Müşteri şikayetlerinin minimuma indirilmesi ve hizmet verdiğimiz sahada çalışılması arzulanan olarak bilinmemizdir.”
Tüm ürün ve hizmetlerimizin şartname ve standartlara uygunluğu şirketimizin taahhüdü altındadır.