Çelik Konstruksiyon

Şirketimiz 15 yılı aşkın bir süredir tüm Türkiye genelinde profesyonel olarak çelik konstrüksiyon ve çelik çatı ile ilgili ithalat, imalat ve montaj yapmaktadır. Hizmetlerimiz sadece bununla sınırlı kalmayıp  ferforje, dış cephe, bina güçlendirme, sıhhi tesisat, polikarbon, tadilat dekorasyon, yangın merdiveni ve yangın kapıları ile ilgili konularda inşaat sektörüne hizmet veren başlıca firmalardan biriyiz.

Firmamız olarak tüm hafif çelik elemanlarımızı deneyimli ve eğitimli uzman ekibimizle kendi atölyemizde imal etmekteyiz. Malzemelerimizi tedarik ettiğimiz firmalar ile uzun yıllardır çalışmaktayız. Güvenin ve güvenliğin esas alınması gereken bu sektörde müşterilerimizin ve çalışanlarımızın güvenliğine verdiğimiz değer ile en iyi kalitedeki malzemeyle en hassas işçiliği birleştirerek yaptığımız işin mükemmel olmasını hedefliyor ve sağlıyoruz.

19 ve 20. yüzyıldaki endüstriyel gelişimin kilit maddesi olan çelik, bu dönemde mühendislik ve mimarı alanda büyük bir öneme sahip olmuştur. Şekillendirilmesindeki kolaylık, geniş kullanım alanı ve teknik özellikleri ile günümüzün en önemli inşaat malzemesi olmuştur. Çelik yapı tasarımı estetik ve yaratıcılığa açıktır. Çeliğin şekil alma olanağı sınırsızdır. Bu sebeple taşıyıcı yapı pek çok türde yapılabilir.

Çelik taşıyıcı yapı depreme dayanıklıdır. Yapının fonksiyonuna ve önemine göre deprem dayanımlı tasarım yapılır. Burada öncelik sırasına göre amaçlanan: göçmeyi önlemek, can ve mal kurtarmak ve olabiliyorsa yapıyı daha sonra tamir ederek kurtarmak ve işlevselliktir.

www.balgrup.com ailesi olarak çelik yapı ve çelik çatı projelerimizi konusunda uzman mühendislerimizle büyük bir titizlikle amacına uygun ve işlevselliği bozulmayacak bir kalitede yapmaya özen gösteririz.

Çelik taşıyıcılı yapı tümüyle çelik olabileceği gibi, çelik ağırlıklı beton veya beton çekirdek çelik kolon, kiriş ya da beton ağırlıklı çelik bileşik (kompozit) sistem de olabilir. Çelik taşıyıcı yapı çok hafiftir. Kütlesi aynı kapalı alana sahip betonarme yapıya göre %40-50 daha azdır. Aynı oranda daha az deprem yükü alır. Çelik taşıyıcı yapı hasar almadan üzerlerine düşen enerjiyi soğurabilir ve bunu yaparken taşıyıcı yeteneklerini ve duyarlılıklarını yitirmezler. Ayrıca beklenenin ötesinde şiddette bir deprem olması halinde, plastik tasarım yöntemleri sayesinde hasar kontrol altında tutulabilir. Bu hem daha ekonomik deprem tasarımı hem de hasar varsa, tamir gerekiyorsa kolay, çabuk, güvenilir olarak tamir yapılmasını sağlar.

Şirketimiz bünyesinde sizin istek ve beklentileriniz doğrultusunda uzman ekibimizle tasarlayıp uyguladığımız tüm çelik yapıların sağlamlılığı, işlevselliği ve güvenliği Bal Grup tarafından taahhüt edilir. Detaylı bilgi almak için lütfen www.balgrup.com adreslerimizdeki irtibat numaralarımızdan bize ulaşın. Uzman ekibimiz sormak istediğiniz her sorunuza profesyonel cevaplar verecektir.

Çelik konstrüksiyon yapıların kullanım alanı oldukça geniştir. Çelik konstrüksiyon atölyeler, uçak hangarları, fabrika binaları, sanayi yapılar, depolar yada spor tesisleri gibi pek çok yapıda işlevselliği açıdan en önemli tercih sebebidir. Çelik konstrüksiyon yapılar yalıtımlı ve yalıtımsız olarak da ikiye ayrılmaktadır. Yalıtımlı binaların duvar ve çatılarında kullanılan poliüretan paneller veya taş yünü paneller sayesinde ısı  ve ses yalıtımı sağlanmaktadır. Yalıtımsız çelik binaların tercih edilme sebebi ise ekonomik olmasıdır.

Böceklenme riskinin olmaması ve taşıyıcı profillerden tesisat geçiş kolaylığı olması bakımından ahşap çatı çözümlerine karşı avantajlıdır. Çeliğin fiziksel özelliklerinden dolayı ısı köprüsü oluşmamasına uygulanacak detay çözümlerinde dikkat edilmelidir. %100 oranında çelik profillerin geri dönüştürülebilir olması sebebiyle sürdürülebilirlik kapsamında tercih edilmektedir.

Firmamız uzun yıllardır büyük bir ciddiyet ve profesyonellik ile çelik konstrüksiyon, çelik çatı yapımı konusunda tüm yurtta ve yurtdışında birçok başarılı projeye imza atmıştır. Öğrenmek istediğiniz tüm soruların cevabı için lütfen bizi irtibat numaralarımızdan arayınız. Mühendislerimiz size her konuda yardımcı olucaklardır. Yüksek bütçelere mal ettiğiniz yapılarınızın güvenliği ve uzun ömürlü olabilmesi  açısından çelik konstrüksiyon tercih edebileceğiniz en uygun seçenek olacaktır.

Firmamızın merkez ofisi İstanbul'un en eski ve kıymetli semtlerinden biri olan Beyoğlu'nda bulunmaktadır. Üretim atölyemiz Ümraniye'dedir. Yurt dışı da dahil olmak üzere tüm yurt içinde güvenirliği, kalitesi  ve farklı vizyona sahip oluşuyla piyasanın en tercih edilen markası olan BAL GRUP, yapılmasını istediğiniz uygulama ile ilgili olarak uzman ekibimizle gerekli keşifleri yaparak sizlerle öncelikle profesyonel bilgi  ve deneyimlerini paylaşmaktan onur duyar. Gerekli şartlar sağlanıp uzlaşmamızın akabinde size verdiğimiz termin süresinde işimizi bitirip olabilecek en mükemmel sonuçla teslim ederiz.

Bizlere ulaşabilmek ve merak ettiğiniz her konuda bilgi alabilmek için lütfen sitelerimizdeki irtibat numaralarından arayınız.

0212 245 55 61

www.balgrup.com